Dla Użytkownika

Jesteś tutaj

Gra

Tron Losu

Los jest niezwykle kapryśnym bóstwem... w dowolnej chwili jest gotów pomóc każdemu lub sypnąć piaskiem w oczy i uniemożliwić realizację dowolnych planów. Dla tych, którzy chcieliby w sposób szczególny "złozyć mu ofiarę" lub zaryzykować "kuszenie losu", powstała niniejsza praca. Tron Losu służy do wykonywania rzutów kostkami, ograniczając jednocześnie teren, na którym kostki się mogą "rozsypać".

Mała Liga BrikWars - zasady prowadzenia rozgrywek

Nadszedł czas, gdy możemy przystąpić do formowania rozgrywek ligowych w bitewniaka LEGO - BrikWars. Poniżej przedstawiam ramowy schemat i punktację ligi.

Kostkownica

Kostkownica jest pomysłem niezbyt nowym, bo pojemniki do rzucania kostek, zapobiegające ich "szukaniu pod stołem" są obecne wsród osób grających w tej czy innej formie od dawna, niemniej ta, konkretna jest zbudowana w całości z klocków LEGO. Ponadto zawiera "pojemnik" na kostki i jest łatwa do przeniesienia w nieco większej kieszeni.

Thud!, czyli Łups - gra ze Świata Dysku

Gry planszowe, są jedną z moich ulubionych form rozrywki. Wśród nich poczesne miejsce zajmują gry typu tablut, w których charakterystyczną cechą jest to, że grający po przeciwnych stronach gracze dysponują różnymi siłami i pozycją na planszy, co wymaga osobnej strategii dla każdej ze stron.

Kółko i Krzyżyk

Kołko i krzyżyk z LEGONic więcej i nic mniej, tylko stara, szkolna gra w skali mikro. W zasadzie chyba nawet nie ma powodu aby przedstawiać zasady ale mimo to, spróbuję:

Szachy w skali mikro

To był projekt, który mnie kusił już od jakiegoś czasu - szachy w skali mikro i mimo iż obecnie są jedynie w wersji cyfrowej (LDD), to lista elementów, która jest niezbędna do ich stworzenia nie jest wcale gigantyczna, jest więc szansa, że któregoś pieknego dnia skompletuję ją... i to co obecnie może cieszyć tylko oko jako obraz na komputerze, stanie się faktem.

Poruszanie się oddziałami

Dla potrzeb poruszania się oddziałów, ich podstawka jest traktowana jako podstawka pojedynczej jednostki. Tym samym prędkość oddziału i jego możliwości poruszania są ograniczone do najwolniejszego i posiadającego najmniejsze możliwości członka oddziału - dokładnie oznacza to, że oddział porusza się tak szybko jak najwolniejszy z jego członków, skacze tak wysoko, jak może podskoczyć najgorzej skaczący z jego członków etc.

Podejmowanie działań

Nie wszystkie kreacje specjalne, są stworzone do działań - drzewa, budynki, mosty doskonale działają w wersjach statycznych. Jeśli natomiast kreacja jest przeznaczona do poruszania się (czy to w celu przewożenia ładunków, straszenia ludzi etc.) potrzebuje posiadać do tego odpowiednik mózgu lub inteligentnego operatora.

Bohaterowie

W każdym zbiorze minifigów, znajdzie się taki, który się wyróżnia od samego początku. Jest specjalny i jego przeznaczeniem jest dokonanie wielkich czynów. Tym właśnie charakteryzują się bohaterowie.

Ich jakość nie ma nic wspólnego z treningiem, uzbrojeniem czy pochodzeniem. Oni po prostu są bohaterami - z wglądu i z zachowania (mają też wybujałe ego).

Walka

Walka jest elementem nieodłącznym w zabawie typu BrikWars. Stanowi ona główny wątek, bowiem tylko poprzez serię starć możliwe jest wygranie bitwy. Poniższe zasady, pozwalają właśnie na jej prowadzenie.

Wyprowadzenie Ataku

Bez względu na to jaki rodzaj broni jest używany, atak składa się z trzech podstawowych kroków.

Strony

LEGO®is a trademark of the LEGO Group of companies which does not sponsor, authorize or endorse this site

Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1 Subtheme by Hieroglif Błąd | Klocki LEGO na wesoło

Błąd

Komunikat o błędzie

  • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/szerszen/moje_www/netla/includes/common.inc:2807) w drupal_send_headers() (linia 1501 z /home/szerszen/moje_www/netla/includes/bootstrap.inc).
  • ParseError: syntax error, unexpected '*', expecting end of file w theme_render_template() (linia 13 z /home/szerszen/moje_www/netla/sites/klocki.netla.pl/themes/legoanalytic/comment.tpl.php).
Wystąpił niespodziewany błąd. Proszę spróbować później.