Dla Użytkownika

Jesteś tutaj

BrikWars

Mała Liga BrikWars - zasady prowadzenia rozgrywek

Nadszedł czas, gdy możemy przystąpić do formowania rozgrywek ligowych w bitewniaka LEGO - BrikWars. Poniżej przedstawiam ramowy schemat i punktację ligi.

Magia dla opornych - suplement autorski

Ze specjalną dedykacją dla córki - Ali.

Magia w BrikWars jest potraktowana nieco po macoszemu. W zasadzie jedynie w zasadach dotyczących używania broni jest wspomniane, że różdżki mogą być traktowane jako broń zasięgowa krótka a magiczne laski, jako broń zasięgowa długa. W praktyce możnaby było na tym poprzestać, ale w światach fantastyczncyh, które zawierają magię zazwyczaj jest ona potężnym źródłem mocy i władzy. Pozostawienie w tym wypadku maga w roli zwykłego żołnierza czy nawet dowódcy strzelającego po prostu z różdżki zamiast z łuku, wydaje się czymś nie na miejscu. To właśnie oraz zamiłowanie mojej córki do pewnych czarodzieji, spowodowało iż powstał niniejszy suplement...

 

LEGO 75078 Star Wars Transporter szturmowców w BW

LEGO 75078 transporter szturmowcówW dniu wczorajszym, zdecydowałem się na rozpisanie na zasady BrikWars zestawu LEGO z Komandosami Senatu (zestaw LEGO numer 75088). W wersji skróconej, zaprezentowałem w/w na LUGPol'u i zostałem poproszony prze Kocura, o rozpisanie innego zestawu - 75078. To również jest przemiły battlepack. Co prawda w środku dostajemy czterech zwykłych żołnierzy, ale za to pojazd jest z tych latających.

LEGO 75088 Star Wars Komandosi Senatu do BW

Battlepacki z żołnierzykami zawsze są mile widziane, jeśli chcemy stworzyć "na szybko" oddział bojowy, do starcia w BrikWars. W tym roku (2015) LEGO nas nieco rozpieściło i wypuściło na rynek kilka battlepacków z uniwersum Star Wars. Między innymi jest wśród nich piękny oddział komandosów senatu, w niebieskim umundurowaniu.

Poniżej prezentuję krótką rozpiskę przykładowych parametrów, na jakich można zawartość tego zestawu wprowadzić do BrikWars.

Oddział artylerii w drodze

W każdej armii przydać się może wsparcie artyleryjskie. Idąc tym tropem, postanowiłem stworzyć oddział, który poza użytecznością będzie również ładnie wyglądał. W ten sposób powstał niniejszy oddział artylerii z klocków LEGO. Oddział jest optymalizowany pod system bitewny BrikWars i może służyć zarówno jako samodzielna jednostka jak i  fragment większej armii.

Krótka charakterystyka oddziału:

Ukrywanie się, Spostrzegawczość i Mistrz Broni - suplement autorski

Kto nie marzy czasami o stworzeniu oddziału przemykających cicho jak wiatr ninja, albo elfów, wyłaniających się z lasu niczym duchy... W drugą stronę jeśli coś może się ukryć, powinna być możliwość również tego odkrycia. W tym celu opracowane zostały dwie dodatkowe umiejętności - Ukrywanie się i Spostrzegawczość. Te dwie cechy aż proszą się, o stworzenie oddziałów złożonych z elitarnych wojowników, wyspecjalizowanych w danej broni - snajperów, lub mistrzów broni ręcznej, dlatego też od razu wprowadzona jest trzecia umiejętność - właśnie Mistrz Broni.

Leczenie w BrikWars - suplement autorski

Oryginalne zasady Brikwars nie przewidują leczenia postaci. W chwili przebicia jej ochrony, po prostu postać ginie i... tyle ją widzieli, jednak praktyka pokazuje, że czasem taka możliwość by się przydała.

W rozgrywkach praktycznych nie raz i nie dwa występował dylemat "wskrzeszenia", za pomocą specjalnej umiejętności bohatera, co tylko dowodzi, że profesja lekarza jest potrzebna, tak samo jak profesja pilota.

Jadą czołgi... jadą...

Tym razem MOC'e są dwa - mojego syna i mój. Oba to czołgi z klocków LEGO, przeznaczone do BrikWars - co było zainspirowane rozmowami tuż przed grą z X3kutorem. Jeden, jest klasycznym niemal czołgiem krasnoludów, zbudowanym ze stali i kamienia, i napędzanym parą.

Robociki Technic

Koledzy preferujący klocki Technic jako argument za tym iż nie mogą zagrać w BrikWars, podawali brak minifigów. Postanowiłem rozwiązać ten problem i wytrącić im ten argument z ręki, dlatego też powstały trzy wzory przykładowych fantasy robotów, w całości wykonane z klocków Technic, nie wyłączając broni...

Obrażenia podczas walki grupowej

Oddział na celowniku

Jedną z zalet tworzenia oddziałów, jest to, że znacznie trudniej jest wyeliminować pojedynczą jednostkę, będącą członkiem oddziału. W dugą stronę trafienie oddziału jest znacznie łatwiejsze, ponieważ atakującemu wystarczy możliwość zobaczenia dowolnego minifiga z oddziału, lub nawet fragmentu podstawki oddziału aby oddać strzał w jego kierunku. Co więcej, ponieważ podstawka oddziału jest zazwyczaj większa od minifiga, atakujący dostanie dodatkowe bonusy do ataku za duży cel.

Strony

LEGO®is a trademark of the LEGO Group of companies which does not sponsor, authorize or endorse this site

Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1 Subtheme by Hieroglif Błąd | Klocki LEGO na wesoło

Błąd

Komunikat o błędzie

  • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/szerszen/moje_www/netla/includes/common.inc:2807) w drupal_send_headers() (linia 1501 z /home/szerszen/moje_www/netla/includes/bootstrap.inc).
  • ParseError: syntax error, unexpected '*', expecting end of file w theme_render_template() (linia 13 z /home/szerszen/moje_www/netla/sites/klocki.netla.pl/themes/legoanalytic/comment.tpl.php).
Wystąpił niespodziewany błąd. Proszę spróbować później.