Dla Użytkownika

Jesteś tutaj

Thud!, czyli Łups - gra ze Świata Dysku

Gry planszowe, są jedną z moich ulubionych form rozrywki. Wśród nich poczesne miejsce zajmują gry typu tablut, w których charakterystyczną cechą jest to, że grający po przeciwnych stronach gracze dysponują różnymi siłami i pozycją na planszy, co wymaga osobnej strategii dla każdej ze stron. Taką grą był zrekonstruowany swego czasu Brandubh - stara, walijska gra planszowa, taką grą jest Hnefatafl (znany jako szachy wikingów) i... do wielkiej rodziny takich gier, należy również Łups, występujący jako odmiana gry w szachy, w fantastycznym "Świecie Dysku", którego autorem jest Terry Pratchett. Gra, która wzmiankowana początkowo była tylko na stronach kart powieści, została przeniesiona do naszego świata, przez trzech ludzi: Terry'ego Pratchetta, Trevora Trurana i Bernarda Pearsona.  Z oryginałem jej zasad można się zapoznać na stronie Thudgame.com, a jeśli ktoś ma ochotę na wersję pudełkową - jest ona dostępna w sklepie Discworldemporium.com.

Dzięki uprzejmości i zgodzie Grażyny „Grace” Kościelnej, która tłumaczyła je na zlecenie www.pratchett.pl, na kolejnych stronach tej książki mogę zamieścić je wraz z ilustracjami poglądowymi. Oryginalne tłumaczenie, znajduje się na stronie Thudgame.

Plansza, którą stworzyłem z klocków LEGO, razem z pionkami umożliwia przeprowadzenie rozgrywki zarówno we właściwą wersję gry, jak i w jej wersję alternatywną, zwaną "Bitwą w dolinie Koom". Zapraszam, do oglądania i zapoznania się z zasadami tej niezwykle interesującej gry.

Dodatkowe zdjęcia: 
Plansza do Łups'a - wersja projektowa w LDD
Plansza do Łups'a - zbudowana z klocków LEGO
Plansza do Łups'a - wersja post-projektowa w LDD
Trole otarzające centralny obelisk
"Pan błysk, on diament" na tle grupy troli ;-)

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższy tekst to ma na celu jedynie ochronę naszej strony przed botami. Przepraszamy za utrudnienia.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

LEGO®is a trademark of the LEGO Group of companies which does not sponsor, authorize or endorse this site

Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1 Subtheme by Hieroglif Błąd | Klocki LEGO na wesoło

Błąd

Komunikat o błędzie

  • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/szerszen/moje_www/netla/includes/common.inc:2807) w drupal_send_headers() (linia 1501 z /home/szerszen/moje_www/netla/includes/bootstrap.inc).
  • ParseError: syntax error, unexpected '*', expecting end of file w theme_render_template() (linia 13 z /home/szerszen/moje_www/netla/sites/klocki.netla.pl/themes/legoanalytic/comment.tpl.php).
Wystąpił niespodziewany błąd. Proszę spróbować później.