Dla Użytkownika

Jesteś tutaj

Oddziały

Czterech żołnierzy, działających osobno, może wykonać wspaniałą robotę, wykorzystując swoje akcje, ale czterech żołnierzy połączonych w sprawny oddział, może zmienić się w naprawdę skuteczną maszynę wojenną. Oddziały zaś mogą dokonać rzeczy, o których pojedyncze jednostki mogą jedynie pomarzyć.

Charakterystyka oddziału:

Wiele typów jednostek może być połączonych w oddziały - zarówno minifigi, jak i jazda lub grupa helikopterów, operują na tych samych zasadach. Oddziały są dużo prostsze w zarządzaniu jeśli składają się z jednostek tego samego typu (np. jazda albo pikinierzy), ale oczywiście istnieją również oddziały heterogeniczne - katapulta z jej obsługą, albo nekromanta i jego ożywieńcy.

Używanie oddziałów ma sporo zalet w porównaniu z używaniem pojedynczych figurek:

Efektywność: To pierwsza z nich. Rozgrywka w Brikwars trwa tyle, ile musi ale nie ma sensu jej wydłużanie, jeśli grupa minifigów i tak będzie wykonywała tę samą czynność, łatwiej połaczyć je w grupę.

Połączona moc: Ilość obrażeń, jaką może zadać pojedynczy żołnierz nie jest duża i nic się z tym nie da zrobić. Wiele z celów, będize posiadało zbroję która przed takimi obrażeniami chroni. Połączenie mocy dzięki działaniu jako oddział, zwiększa te obrażenia w znaczny sposób.

Gigantyczna ilość rzutów kostkami: Jeśli masz duzo identycznych jednostek, wykonujących identyczny atak z identyczną bronią, możesz wykonać ich rzuty na atak i obronę za pomocą dwóch garści pełnych kostek. Efekt szoku po takim rzucie, masz zapewniony.

Bezpieczeństwo: Jest znacznie łatwiej odstrzelić jednego samotnego wojownika, niż grupę żołnierzy, w której każdy pilnuje swoich towarzyszy. Ponieważ ataki są rozdzielane pomiędzy członków oddziału, pojedyncze ataki śmiertelne są rzadsze i "mięso armatnie" złożone z gorzej uzbrojonych żołnierzy, stanowi doskonałą obronę, dla ważniejszych jednostek.

Walka wręcz jest niestraszna: Jeśli uderzysz przeciwnika a on Ci odda, to jest to walka fair i liczą się umiejętności i szczęście. Jeśli uderzysz przeciwnika ale oddaje Ci kilkunastu - to powineneś przemyśleć swoją taktykę. Siła tkwi w ilości, zwłaszcza podczas walki wręcz.

Plastyczność: Oddziały mogą się przegrupowywać i adaptować do dowolnych warunków. Dwa średnie oddziały osłaniające się wzajemnie, mogą się nagle połączyć w jeden duży oddział, przeprowadzający uderzenie na ogromny cel albo rozproszone jednostki przeciwnika.

Znaczniki: 

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższy tekst to ma na celu jedynie ochronę naszej strony przed botami. Przepraszamy za utrudnienia.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

LEGO®is a trademark of the LEGO Group of companies which does not sponsor, authorize or endorse this site

Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1 Subtheme by Hieroglif Błąd | Klocki LEGO na wesoło

Błąd

Komunikat o błędzie

  • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/szerszen/moje_www/netla/includes/common.inc:2800) w drupal_send_headers() (linia 1499 z /home/szerszen/moje_www/netla/includes/bootstrap.inc).
  • ParseError: syntax error, unexpected '*', expecting end of file w theme_render_template() (linia 13 z /home/szerszen/moje_www/netla/sites/klocki.netla.pl/themes/legoanalytic/comment.tpl.php).
Wystąpił niespodziewany błąd. Proszę spróbować później.