Dla Użytkownika

Jesteś tutaj

Minifigurki - czyli jak nająć najemników.

Minifigurki LEGO, są słodkie - tak jak najbardziej, w dodatku występują w wielu wersjach i mogą służyć do wielu celów. W naszym wypadku będą zazwyczaj wojownikami, nie znającymi litości i nie jest istotne, czy będą to owadokształtni kosmici z serii Galaxy Squad, krwiożerczy Wikingowie (niestety ta seria już dawno nie jest produkowana), waleczni wojownicy NinjaGo, czy członkowie klanów Chima.

W wypadku BrikWars, Minifigi posiadają 4 indywidualne charakterystyki, przedstawione na kartach postaci (dostepnych na dole artykułu). Dla wielu minifigów podstawowe wartości są wspólne ale bohaterowie i specjalne minifigi, mogą potrzebować indywidualnych kart (dwustronnych):

  • Umiejętność (Skill) - w większości wypadków będzie to szansa na wykonanie akcji (trafienie przeciwnika, zbudowanie czegoś z klocków lub zniszczenie). Wyrzuconą wartość porównuje się z szansą powodzenia akcji (w wypadku walki jest to obrona). Domyślna wartość, to 1d6
  • Ruch (Move) - Czyli maksymalna odległość jaką minifig może pieszo pokonać w swojej fazie ruchu po płaskim terenie. Domyślna wartość to 5" (5 cali).
  • Obronę (Armor) - ta charakterystyka definiuje jak wiele obrażeń jest w stanie minifig wytrzymać podczas jednego ataku (szansa powodzenia ataku - vide Umiejętność). Domyślna wartość to 4. Oznacza to, że jeśli ktoś naszego minifiga zaatakuje i wyrzuci na 1d6 4 oczka lub mniej, to nasz wojownik otrząśnie się oszołomiony i pójdzie dalej w bój, ale jeśli na kostce wypadnie 5 lub 6 oczek... to niestety zginie (oczywiście w możliwie widowiskowy i bohaterski sposób).
  • Koszt (Cost) - To cena w punktach, jaką musimy zapłacić za ... najęcie danego minifiga do naszej armii. Na koszty naszej armii skłądają się zarówno minifigi jak i ich ekwipunek, pojazdy, umocnienia etc. Domyślny koszt zwykłego najemnika bez ekwipunku, to 4 punkty.

Bohaterowie posiadają dodatkowo "Specjalizację", która pozwala na dodatkowe umiejętności ale jej omówieniem zajmiemy się później.

Znaczniki: 
Dodatkowe zdjęcia: 
Karta postaci - 1 stronna
Karta postaci - 2 stronna

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższy tekst to ma na celu jedynie ochronę naszej strony przed botami. Przepraszamy za utrudnienia.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

LEGO®is a trademark of the LEGO Group of companies which does not sponsor, authorize or endorse this site

Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1 Subtheme by Hieroglif Błąd | Klocki LEGO na wesoło

Błąd

Komunikat o błędzie

  • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/szerszen/moje_www/netla/includes/common.inc:2800) w drupal_send_headers() (linia 1499 z /home/szerszen/moje_www/netla/includes/bootstrap.inc).
  • ParseError: syntax error, unexpected '*', expecting end of file w theme_render_template() (linia 13 z /home/szerszen/moje_www/netla/sites/klocki.netla.pl/themes/legoanalytic/comment.tpl.php).
Wystąpił niespodziewany błąd. Proszę spróbować później.