Dla Użytkownika

Jesteś tutaj

LEGO roboty - Mindstorms NXT 2.0

LEGO NXT 2.0  Robot kroczącySkoro już w tematyce przyszłościowej jesteśmy, to warto fascynatom robotów i robotyki przybliżyć zestaw LEGO umożliwiający stworzenie własnego robota. Mowa o LEGO Mindstorms NXT 2.0 (nr. kat 8547), który jest następcą udanego zestawu LEGO Mindstorms NXT. Zestaw ten umożliwia tworzenie robotów i oprogramowywanie ich w graficznym środowisku NXT-G lub jednym z kilku innych, dostępnych za darmo w Internecie.

W zestawie znajdziemy:

  • programowalną kostkę LEGO z 32 bitowym mikroprocesorem, wyświetlaczem LCD, przyciskami sterowania oraz portami do podłączenia czujników i silników (cztery porty wejścia i trzy porty wyjścia) . Kostka umożliwia podłączenie do komputera za pomocą kabla USB lub bezprzewodowo - poprzez Bluetooth. Pewną nowością jest tu umożliwienie strowania robotem wprost z komputera (a dzięki bezprzewodowej łączności otwiera nam się nowe pole do popisu)
  • W zestawie LEGO poza dwoma czujnikami dotyku i czujnikiem odległości otrzymujemy czujnik koloru, zastępujący dotychczasowy czujnik światła - umożliwia to tworzenie robotów np. segregujących kolorowe klocki lub wędrujących po labiryncie na podstawie kolorowych wskazówek na ścianach - i wykonujących związane z nimi różne akcje. Ponadto czujnik koloru może służyć również jako lampa.
  • Napędem naszego robota nadal będą trzy uniwersalne serwomotory, posiadające precyzyjną kontrolę obrotu.
  • Miłym dodatkiem jest znacznie większy zestaw części - 612 elementów z serii LEGO Technics (w tym wyrzutnia kulek) stwarza możliwość znacznie większej ilości kombinacji.
  • Całości dopełnia instrukcja z czterema modelami robotów.

Oprogramowanie NEXT-G, umożliwiające tworzenie programów zachowań dla robotów z 16 wyzwaniami, wprowdzającymi nas w świat robotyki można pobrać ze strony LEGO

Dodatkowo pakiet Pack-N-Go umożliwia nam wspólną zabawę z przyjaciółmi i wymienianie się projektami.

Załączone zdjęcia pochodzą ze strony http://worldtoys.pl

LEGO NXT 2.0 Czujnik kolorów i wyrzutnia w akcji

Numery seryjne: 

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższy tekst to ma na celu jedynie ochronę naszej strony przed botami. Przepraszamy za utrudnienia.
4 + 8 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.

LEGO®is a trademark of the LEGO Group of companies which does not sponsor, authorize or endorse this site

Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1 Subtheme by Hieroglif Błąd | Klocki LEGO na wesoło

Błąd

Komunikat o błędzie

  • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/szerszen/moje_www/netla/includes/common.inc:2807) w drupal_send_headers() (linia 1501 z /home/szerszen/moje_www/netla/includes/bootstrap.inc).
  • ParseError: syntax error, unexpected '*', expecting end of file w theme_render_template() (linia 13 z /home/szerszen/moje_www/netla/sites/klocki.netla.pl/themes/legoanalytic/comment.tpl.php).
Wystąpił niespodziewany błąd. Proszę spróbować później.