Dla Użytkownika

Jesteś tutaj

LEGO Bitwa o Hoth

Rok 2012 zapisze się w annałach LEGO oraz Star Wars jako pamiętny ze względu nie tylko na bardzo udane zestawy z serii, lecz również za sprawą doskonałej gry planszowej LEGO - Battle of Hoth.
 
Tytułowa bitwa rozgrywa się na pokrytej śniegiem planecie Hoth, na której Rebelianci ukryli swoją bazę przed wzrokiem Imperium, celem przegrupowania i przygotowania do kolejnych walk. Lord Vader przez długi czas nieskutecznie poszukiwał zarówno swego syna Luke'a Skywalkera jak i niedobitków Rebelii. W końcu jedna z sond trafiła na planetę Hoth. Wiedziony impulsem mocy, Lord Darth Vader zarządził atak... i tak się to wszystko zaczęło.
 
Film proponuje nam tylko jedno z możliwych zakończeń, natomiast w grze, możemy odwrócić losy tej potyczki a nawet całego wszechświata, bowiem dostaniemy szansę na pokonanie imperium a nawet Lorda Vadera.
 
Zestaw klocków LEGO - Battle of Hoth, otrzymujemy w sztywnym, dobrej jakości pudełku, otwieranym od góry. W środku znajdziemy klocki podzielone na cztery nienumerowane woreczki, kostkę LEGO - luzem, Instrukcję pozwalającą na zbudowanie podstawoej planszy oraz jednostek bojowych i książeczkę z zasadami gry.
 
Wśród mikrofigów, pełniących rolę pionków znajdziemy poza 12 Snowtrooperami, jednym pilotem AT-ST i 9 jednostkami piechoty walczących po stronie Rebelii (Rebeltrooper), 4 pilotów Snowspeederów. W trakcie gry możemy się spotkać również (lub dowodzić) z takimi sławami ze świata gwiezdnych wojen jak Lord Darth Vader, Boba Fett i Generał Veers po stronie Imperium oraz Luke Skywalker i Han Solo z nieodłącznym Chewbaccą po stronie Rebelii.
 
klocki LEGO Battle of Hoth microfigs
 
 
W zależności od przyjętej wersji zasad, postacie specjalne mogą pełnić mniejszą lub większą rolę w rozgrywce - i mieć w tym ostatnim wypadku często decydujący wpływ na jej przebieg.
 
Plansza do gry, jest budowana z klocków LEGO, na zasadzie okrągłych pól łączonych klockami 2x6 studów (kropek). W instrukcji podstawowej pokazany jest przykład zbudowanej planszy głównej, ale zamieszone są również dwie plansze alternatywne, na których gra jest równie interesująca. Ponadto jak w każdej grze LEGO, otrzymujemy również zachętę do własnej inwencji twórczej - zarówno pod względem zasad jak i planszy, i w tym wypadku może być to w sposób szczególny wykorzystane.
 
Specjalne szare pola, mają szczególne znaczenie, z nich bowiem buduje się dwie bazy wypadowe dla każdej ze stron. Również połączone płaskimi klockami LEGO 2x6, mogą być modyfikowane.
 
Dostępne jednostki dla graczy, to:
 • Po stronie Imperium:
  • Dwa transportowe pojazdy kroczące AT-AT (2 mikrofigi)
  • Jeden zwiadowczy transporter terenowy AT-ST (1 mikrofig)
  • Jedno działko (2 mikrofigi)
  • Jeden cztero-jednostkowy oddział piechoty Snowtrooperów
  • Jeden trój-jednostkowy oddział piechoty Snowtrooperów
 • Po stronie Rebelii:
  • Dwa Snowspeedery (2 mikrofigi)
  • Jeden zwiadowczy Tauntaun (1 mikrofig)
  • Jedno działko (2 mikrofigi)
  • Jeden cztero-jednostkowy oddział piechoty Rebelii
  • Jeden trój-jednostkowy oddział piechoty Rebelii

Każda z jednostek obsadzona jest odpowiednią ilością "obsługi", stanowiącej jednocześnie o ilości obrażeń jakie może wytrzymać.

W wersji podstawowej każda jednostka może przemieszczać się o jedno pole w dowolnym kierunku, a gracz w swojej turze otrzymuje 2 punkty akcji, które może rozdysponować na ruch i atak, trzymając się poniższych zasad:

 • W danej turze jedna jednostka może się poruszyć tylko o jedno pole
 • W danej turze jedna jednostka może tylko raz zaatakować.
 • Kolejność akcji ruchu i ataku jest dowolna.
 • Gracz nie ma obowiązku wykorzystywania swoich punktów akcji, jednak nie kumulują się one w żaden sposób.

Jak widać, dana jednostka może w jednej turze (zasady podstawowe):

 • Ruszyć się i zaatakować wybrany cel
 • Zaatakować wybrany cel i ruszyć się
 • Tylko się ruszyć
 • Tylko zaatakować

W efekcie, otrzymujemy bardzo taktyczną grę bitewną, typu skirmishowego, w której planowanie z wyprzedzeniem i dostosowywanie się do zmiennej sytuacji na planszy (a czasem karkołomne akcje), pozwala na wspanianiałą zabawę. Co więcej, zakres ataku poszczególnych jednostek, jest również mocno zróżnicowany, co tylko podnosi grywalność walory strategiczne gry.

Kostka LEGO, służy wyłącznie do określania efektów ataku. Dwa białe pola oznaczają chybienie, cztery czerwone pola, oznaczają trafienie. W wypadku zasad zaawansowanych, znaczenie uzyskują również "symbole stron konfliktu", nadrukowane na dwóch czerwonych polach kostki,   pozwalają bowiem na wykorzystanie dodatkowych efektów mocy przez Lorda Vadera lub Luka Skywalkera, lub zadanie dodatkowych obrażeń, przez pozostałych bohaterów.

Całość składania, za pierwszym razem to około 20 minut (robimy to tylko raz), natomiast sama rozgrywka trwa 20-40 minut. O tym jak można modyfikować podstawowe zasady gry... w następnym odcinku "Bitwy o Hoth" a chętnych zapraszamy na zakupy do sklepu worldtoys.pl

Numery seryjne: 
Dodatkowe zdjęcia: 
Gra LEGO Battle of Hoth - Przykładowa plansza
Gra LEGO Battle of Hoth
Gra LEGO Battle of Hoth - Lord Darth Vader
Gra LEGO Battle of Hoth - Luke Skywalker
Gra LEGO Battle of Hoth - Generał Veers
Gra LEGO Battle of Hoth - Han Solo
Gra LEGO Battle of Hoth - Boba Fett
Gra LEGO Battle of Hoth - Chewbacca
Gra LEGO Battle of Hoth - Pilot AT-ST
Gra LEGO Battle of Hoth - Pilot Rebelii
Gra LEGO Battle of Hoth - Snowtrooper, piechota Imperium
Gra LEGO Battle of Hoth - Piechota Rebelii

Dodaj komentarz

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższy tekst to ma na celu jedynie ochronę naszej strony przed botami. Przepraszamy za utrudnienia.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

LEGO®is a trademark of the LEGO Group of companies which does not sponsor, authorize or endorse this site

Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1 Subtheme by Hieroglif Błąd | Klocki LEGO na wesoło

Błąd

Komunikat o błędzie

 • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/szerszen/moje_www/netla/includes/common.inc:2807) w drupal_send_headers() (linia 1501 z /home/szerszen/moje_www/netla/includes/bootstrap.inc).
 • ParseError: syntax error, unexpected '*', expecting end of file w theme_render_template() (linia 13 z /home/szerszen/moje_www/netla/sites/klocki.netla.pl/themes/legoanalytic/comment.tpl.php).
Wystąpił niespodziewany błąd. Proszę spróbować później.