Dla Użytkownika

Jesteś tutaj

Kości niezgody

Czasami może wystąpić w grze "Bitwy Morskie", sytuacja w której gracze nie mogą się zgodzić co do działania jakiegoś manewru lub nie są pewni jego efektu. Przykładem może być sytuacja, gdy statek taranujący kończy ruch na styku ze statkiem taranowanym - niepewność może wynikać, zwyczajnie z niedokładności ruchu (również wcześniejszych ruchów), lub wystających elementów statku (zarówno jednego jak i drugiego). W takich wypadkach, z pomocą przychodzą nam wtedy "kości niezgody".

Kości niezgody

Takim mianem określane są nie tyle same kości ile rzut wykonany z ich pomocą. Zazwyczaj wystarczy aby gracze zaangażowani w sportną sytuację wzięli do reki po trzy "kości" przeznaczone do gry i po prostu nimi rzucili, deklarując swoje zdanie. Gracz, który uzyskał lepszy rezultat wygrywa i w danej sytuacji jego opcja zwycięża. Jeśli kości dadzą tyle samo sukcesów, rzut należy po prostu powtórzyć, aż do osiągnięcia pierwszej przewagi przez któregokolwiek z graczy.

Przykład: Wojtek i Maciek nie mogą się zgodzić co do tego, czy "Czarna Mery", którą dowodzi Wojtek staranowała "Królową Izabelę", nalezącą do floty Maćka, bo kończąc ruch ledwo dotyka burty Królowej. Biorą po trzy kości niezgody i rzucają. Wojtek twierdzi, że udało mu się staranować statek Maćka, a Maciek, że Wojtkowi nie udało się dopłynąć do Królowej. W pierwszym rzucie zarówno na kościach Maćka jak i Wojtka wypadły po dwa sukcesy, więc obaj muszą powtórzyć swoje rzuty. W drugim rzucie, Wojtek ma dwa sukcesy a Maciek jeden, więc w tym wypadku "Czarna Mery" stranowała "Królową Izabelę" i Wojtek będzie wykonywał rzut na obrażenia jakie zadała.

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższy tekst to ma na celu jedynie ochronę naszej strony przed botami. Przepraszamy za utrudnienia.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

LEGO®is a trademark of the LEGO Group of companies which does not sponsor, authorize or endorse this site

Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1 Subtheme by Hieroglif Błąd | Klocki LEGO na wesoło

Błąd

Komunikat o błędzie

  • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/szerszen/moje_www/netla/includes/common.inc:2800) w drupal_send_headers() (linia 1499 z /home/szerszen/moje_www/netla/includes/bootstrap.inc).
  • ParseError: syntax error, unexpected '*', expecting end of file w theme_render_template() (linia 13 z /home/szerszen/moje_www/netla/sites/klocki.netla.pl/themes/legoanalytic/comment.tpl.php).
Wystąpił niespodziewany błąd. Proszę spróbować później.